Inforamcje o Stowarzyszeniu

NIP: 552-17-16-471

nr konta bankowego: BS w Jordanowie 54 8799 0001 0000 0093 4187 0001

Rys historyczny

Od nie dawna w naszym mieście działa Stowarzyszenie Sportowe Nadziej- Młody Jordan. Stowarzyszeni powstało aby pomóc w organizacji zajęć z piłki nożnej dla dzieci od 5 roku życia do 11 roku życia. Wraz z rodzicami został utworzone stowarzyszenie w którego skład wchodzą prezes Adam Wójtowicz, v-ce prezes Gaweł Tyrpa oraz skarbnik Marta Wojtowicz. Stowarzyszenie na tą chwilę prowadzi zajęcia z piłki nożnej ale w planach ma prowadzenie zajęć z innych gier zespołowych, a także z pływania, narciarstwa zjazdowego i innych sportów oraz prowadzenia zajęć fitness dla starszych dzieci i dorosłych.

Stowarzyszenie wywodzi się z zajęć piłki nożnej dla chłopców, które prowadził Adam Wójtowicz w Szkole Podstawowej w Jordanowie. Pierwsze zajęcia odbyły się w roku 2010 i na zajęcia chodzili chłopcy w wieku 10 i 9 lat. Widząc rosnące zainteresowania, została założona przez Adam Wojtowicza grupa Młody Jordan, która działała przy Jordanowskim klubie LKS Jordan Jordanów. Dzięki rodzicom, zostały zakupiony sprzęt treningowy oraz piłki do trenowania. Początkowo zajęcia były prowadzone w jednej grupie, a obecnie są prowadzone w czterech, gdzie regularnie trenują 70 chłopców i dziewcząt, dwa razy w tygodniu. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu została założona grupa Młody Jordan Łętownia gdzie na obecną chwilę trenuje 20 osób. Treningi Prowadzi trzech trenerów: Piotr Kołodziejczyk- Łętownia, Gaweł Tyrpa i Adam Wójtowicz Jordanów. Od 2012 została zgłoszona do ligi drużyna orlików (dzieci do 11 roku życia). W sezonie 2013/2014 chłopcy wywalczyli 3 miejsce w podokręgu nowotarskim, a w sezonie2014/2015 zajeli 3 miejsce w II lidze. Chłopcy z grupy żaków (U9) jeżdżą na okazjonalne turniej. W grudniu 2014roku zawodnicy uczestniczyli w turnieju Cracow Cup gdzie mogli rywalizować z drużynami z pozna naszego województwa np. Stal Mielec, a po turnieju udali się na mecz Ekstraklasy Wisła Kraków – Lech Poznań. Od sezonu 2015/2016 nsi adepci będą uczestniczyć w lidze orlików oraz zostanie utworzena lokalna liga żaków, gdzie będą grały drużyny z okolicznych miejscowości. Stowarzyszenie działa dzięki rodzicom, którzy wspierają Młody Jordan oraz firmie Toffel Jordanowskie Pufy, dzięki tej firmie dzieci na meczach i turniejach biegają w nowych strojach.

. Wszystkie osoby chętne do zabawy w piłkę nożna zapraszamy od nowego sezonu!!!

Wiadomości (utwórz nową)